JEDYNY TAKI TRAMWAJ NA ŚWIECIE

Przejażdżka tramwajem po Bytomiu może być atrakcją samą w sobie, ale przejażdżka tym tramwajem to coś co na długo zapada w pamięć. Bytomski Tramwaj Bluesowy czyli tak zwana Blues Bana wyjechała  na tory po raz siódmy w swojej historii. Również i w tym roku nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności  i wskoczyłem do niej w sobotnie wrześniowe popołudnie.

Choć w tramwaju jest trochę ciasno i rzuca na zakrętach, to klimat jest, trzeba przyznać niepowtarzalny. W szczególności podoba mi się ten element zaskoczenia. Wsiadając do tramwaju nie wiemy kto i co zagra. Idea Blues Bany opiera się na wspólnym muzykowaniu, to takie jam session na torach, czyli tworzyć się tu mogą ciekawe kolaboracje muzyków profesjonalnych i amatorów. Uwielbiam też to połączenie muzyki i podróży. Gdy tramwaj skończy swoją krótką rundę, na przystanku wsiadają nowi pasażerowie, nowi muzycy i …choć za oknem te same widoki, to za każdym razem jakby inne. Taka podróż bez celu, w kółko, to czysta przyjemność. Dodatkowo uruchamia się niejako poczucie wspólnoty. Na to jedno wydarzenie, czy na tę krótką chwile ludzie się jednoczą w swojej muzycznej pasji. Znikają różnice, nie ważne skąd jesteś, co robisz. Po prostu jesteś i słuchasz bluesa w rytm telepiącego się zabytkowego tramwaju.

Jedyny taki tramwaj na świecie

To jedyny taki tramwaj na świecie i oby jeździł jak najdłużej. Oby w Tramwajach Śląskich pracowali ludzie, którzy będą go udostępniać na to wydarzenie. I oby pomysłodawca Blues Bany, znakomity bytomski harmonijkarz, Krzysztof Wydro miał energię i chęć kontynuowania swojej pracy.

Do zobaczenia za rok. Ja pierwszy tydzień września rezerwuje  na Bytomski Tramwaj Bluesowy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s