NICK SCHNEBELEN BAND W SZTYGARCE

Do Chorzowa Nick Schnebelen przyjechał promować swoją najnowszą płytę „Crazy All By Myself”. Ze wschodzącą gwiazdą bluesowej gitary wystąpił Cliff Moore (bas) i Adam Hagerman (perkusja).

Nick to były gitarzysta Trampled Under Foot, w którym grał wraz z siostrą Daniele i bratem Chrisem. Zespół w 2008 roku wygrał International Blues Challenge w Memphis. W 2016 roku po 12 latach wspólnego grania i wielu sukcesach rodzeństwo postanowiło działać na swoje własne konto. Wiosną 2019 roku ukazała się najnowsza płyta Nicka Schnebelena „Crazy All By Myself”, którą artysta promuje koncertując m.in. w Polsce. Artysta był zresztą już w kraju nad Wisłą 2 lata temu na festiwalu w Suwałkach.

W chorzowskiej Sztygarce trio pokazało nielicznej, ale wyrobionej bluesowo publiczności swoje duże umiejętności. Nie zabrakło spokojnych utworów w stylu „I Leaned My Heart On You”, jak i ostrzejszych kawałków jak „Mean Town Blues”, Johnego Wintera, który był inspiracją i wzorem do naśladowania dla gitarzysty z Kansas City. Wersje piosenek zaprezentowane przez muzyków były trochę uboższe instrumentalnie od tych nagranych na płycie, gdzie pojawia się piano czy harmonijka (do nagrania artysta zaprosił m.in Dustina Arbuckle – znanego już chorzowskiej publiczności, m.in. z występu w MDK Batory). Ale to wcale nie znaczy że były gorsze. Warto i posłuchać płyty i wpaść na koncert sympatycznej trójki z „Miasta Tryskających Fontan”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s