SOSNOWSKI SCHODZI POD ZIEMIĘ

Niektórzy doszukują się w nim polskiego Toma Waitsa (niski głos) czy Seasick Steva (jednoosobowy band). Porównania takie można znaleźć zawsze, ale czasem niepotrzebnie szufladkują one artystę. Tymczasem moim zdaniem Sosnowski ma swój własny charakterystyczny styl i podąża swoją własną drogą. Tym razem droga ta zaprowadziła go pod ziemię…a konkretniej 320 m w głąb zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu.

W tak  „nietypowych okolicznościach przyrody” Sosnowski zagrał rewelacyjny koncert. Nie zabrakło utworów z płyty „The Hand Luggage Studio” i oczywiście najbardziej znanego, i też przez to najbardziej oklaskiwanego utworu  „Deszcz”.

Ale były też i inspiracje muzyczne artysty, i utwory Joe Cockera, Billa Withersa, Elvisa, czy Julii Pietruchy. Była też żywo reagująca publika, co było zasługą tak naprawdę Sosnowskiego, który umiejętnie sterował jej poczynaniami wykorzystując ją jako sekcję rytmiczną. Podejrzewam zresztą, że gdyby nie został muzykiem, miałby dużą szansę jako „stand upper”. Świetne poczucie humoru, wspaniały kontakt z ludźmi, to niewątpliwie dodatkowe zalety tego utalentowanego artysty, które wynikają bardziej z jego osobowości i inteligencji niż umiejętności muzycznych.

O Sosnowskim już jest głośno. Jego wspomniany utwór „Deszcz” pnie się w górę na trójkowej liście przebojów. A pewnie będzie jeszcze głośniej. Nie zdziwię się jeśli znowu pojawi się w następnej edycji „Męskiego grania”. Na pewno Sosnowskiemu warto kibicować gdy będzie reprezentował nasz kraj w 2020 roku w Holandii podczas kolejnej edycji European Blues Challange.

Sosnowski pisze na swoim oficjalnym profilu FB: Moje piosenki to lek na wszystko z czym sobie w życiu nie radzę. Czasem chce się coś po prostu wykrzyczeć. Niezależnie od tego, czy to ból, czy radość. Więcej info na stronie artysty FB

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s