ZA KULISAMI BLUESA – ANDRZEJ MATYSIK

Gdy pierwszy raz trafił w moje ręce egzemplarz kwartalnika „Twój Blues”, z zaciekawieniem czytałem stopkę redakcyjną by dowiedzieć się, kto wydaje to czasopismo. Wtedy nie zdawałem sobie jeszcze sprawy, że Andrzej Matysik, jego pomysłodawca i redaktor naczelny jest również odpowiedzialny za zorganizowanie setek koncertów, festiwali i inicjatyw bluesowych w naszym kraju.

Jego rodzinna Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta jest m.in. odpowiedzialna za ściągnięcie do Polski takich gwiazd jak Joe Bonamassa, Beth Hart, Shemekia Coppeland. Lista zasług Andrzeja Matysika dla promocji bluesa jest naprawdę ogromna, co zresztą zostało docenione przez amerykańską Fundacje Bluesa i nagrodę Keeping the Blues Alive.  

Andrzej Matysik w MDK Batory podczas spotkania autorskiego 16 czerwca 2020r.

Te zasługi docenił też Jacek Kurek, który na kartach książki „Mój Blues” utrwalił historię życia i pasji muzycznych redaktora Matysika. W tym względzie jest to ważna publikacja. Mało jest takich książek o ludziach za kulisami. Na plakatach koncertów czy festiwali rzucają się w oczy nazwiska występujących gwiazd. Organizatorzy często pozostają w cieniu, a przecież bez nich, bez ich pasji i determinacji, te wydarzenia mogłyby się w ogóle nie odbyć.

KSW4BLUES czyli gość specjalny autorskiego spotkania w MDK Batory

Jeśli chcesz poznać bliżej człowieka, który ze swojego rodzinnego miasta Chorzowa uczynił stolicę polskiego bluesa, a może nawet i europejskiego, biorąc pod uwagę planowany w tym mieście w 2021r.  European Blues Challenge, sięgnij po książkę „Mój Blues”. To ciekawa i pod wieloma względami  inspirująca lektura.

„Mój Blues” z autografami autorów

Strona internetowa kwartalnika Twój Blues – kliknij TUTAJ.

Książka dostępna na zamówienie – więcej informacji TUTAJ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s