SZKOŁA BLUESA LEPSZA OD SPOTIFY

Koniec nauki zdalnej. „Szkoła Bluesa” wróciła! Mowa o spektaklu, który od kilku sezonów wystawiany jest na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. Po pandemicznej przerwie znowu możemy posłuchać dobrej muzyki i opowieści o największych polskich wykonawcach bluesa.

Dla kogoś kto nie interesował się nigdy polskim bluesem to idealna okazja by poznać największe krajowe przeboje. I będzie to lepsze od na przykład playlisty na Spotify. Będzie lepsze, bo wykonane na żywo, w znakomitej interpretacji muzyków chorzowskiego teatru. Ci którzy znają utwory takich legend jak – Dżem, Tadeusz Nalepa, Krzak, Jan „Kyks” Skrzek, Irek Dudek, Cree czy Nocna Zmiana Bluesa też powinni być zadowoleni. Bo te wspaniałe piosenki można tu odbierać w jakże specyficznej atmosferze teatralnej intymności. Jeśli do tego dodamy jeszcze świetną formę artystów, a taką zaprezentowali 9 lutego, to mam gwarantowaną dobrą zabawę.

Ja bawiłem się dobrze i słowa uznania dla Panów, którzy przyczynili się do poprawy mojego samopoczucia. Paweł Stefan – pomysłodawca i wokalista „Szkoły Bluesa”, cytując klasyka, pięknie nam wszystko wyśpiewał. Swoje dołożyli koledzy: Michał Karbowski popisywał się świetną grą i solówkami na gitarze, nad rytmem czuwał Janusz Berezowski (bas) i Bartłomiej Plewka na perkusji. Radosław Michalik mógł poszaleć na klawiszach przy swingujących kawałkach. Dominik Koralewski dołożył swoje świetne partie wokalne i brzmienie harmonijki. Przy piosence Irka Dudka publika włączyła się do wspólnego śpiewania.

Było energetycznie.. Było magicznie……Polecam!

Spektakl w reżyserii Jarosława Czarneckiego, scenografia i kostiumy Magdalena Wiluś, zobaczyć można w Teatrze Rozrywki w Chorzowie Repertuar tutaj.

O kulisach powstania „Szkoły Bluesa” rozmawiałem z Pawłem Stefanem w ramach podcastu BluesoBrzmienie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s