BLUES DLA UKRAINY

Pomoc dla Ukrainy nie byłaby możliwa, gdyby nie dobre serce i ogromne zaangażowanie mieszkańców naszego regionu, poświęcenie wolontariuszy, solidarna współpraca lokalnych organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego.

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach zaprasza na koncert charytatywny „Blues dla Ukrainy”, będący wyrazem podziękowania dla wszystkich ludzi zaangażowanych w działania pomocowe.

To również propozycja dla naszych nowych sąsiadów z Ukrainy na integracje ze społecznością lokalną i szansa na muzyczną chwilę wytchnienia w tych trudnych czasach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja darmowych wejściówek na portalu KONFEO (ilość miejsc ograniczona – LINK https://bluesdlaukrainy.konfeo.com/pl/groups

Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka środków finansowych pod nazwą „Śląskie dla Ukrainy” nr 2022/920/OR. Wolontariuszom Stowarzyszenia Cała Naprzód można będzie przekazać dowolny datek w gotówce lub wesprzeć wpłatą online poprzez https://zrzutka.pl/z/slaskiedlaukrainy. Sam zdecyduj o wysokości swojej pomocy!

25 marca o godz.18.00 na „Scenie Bojków” przy ul. Parkowej 5 wystąpią śląscy artyści związani z muzyką bluesową.

Kajetan Drozd – to wokalista i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach bluesowych. Między innymi dwukrotnie reprezentował Polskę na International Blues Challenge w Memphis w USA. Kajetan Drozd ma na swoim koncie cztery autorskie płyty: Siódma w Nocy (2009), Bourbon And The Blues (2012), Sześć Strun (2014) oraz Pewnego razu w IBU Craft Beers (2021).

http://www.kajetandrozd.pl/

Marek Makaron Motyka /Marek McCarron Trio – to trójka śląskich muzyków: Marek Motyka, Tomasz Bienek i Jacek Raciborski. Ich ostatnia płyta „Burns” z repertuarem wierszy szkockiego poety Roberta Burnsa, w tłumaczeniu na język śląski, zajęła drugie miejsce w kategorii Płyta Roku w ankiecie magazynu Twój Blues. Sam Marek Makaron został uznany najlepszym wokalistą bluesowym 2021 roku. Z początkiem roku 2022 nagrali video clip do utwory „Mietły”. https://youtu.be/EbFCmxYuSrw

Duch Delta – częstochowskie trio w składzie: Łukasz Skiba, Jacek Czekaj i Borys Sławenta. Panowie zaczynali jako bluesowy zespół garażowy, z biegiem czasu przekształcając swoje brzmienie w kierunku bardziej współczesnym, nie tracąc przy tym ducha vintage zakorzenionego w surowym bluesie. Zespół zajął II miejsce w ankiecie kwartalnika Twój Blues w kategorii Odkrycie Roku 2021. W zeszłym roku debiutowali albumem pt. „Duch Delta”, który zebrał pozytywne recenzje w takich magazynach jak Teraz Rock i Twój Blues.

https://www.facebook.com/duchdelta

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Partnerzy:

Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych

Centrum Inicjatyw Społecznych CIS Gliwice

GTW Gliwice

Stowarzyszenie Cała Naprzód

#koncerty#helpukraine#dlaukrainy#bluesdlaukrainy#gliwiceblues

#BluesoBrzmienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s