MIŁOŚĆ W CZASACH PANDEMII

Okazuje się, że przymusowa izolacja spowodowana pandemią może przynieść pozytywne rezultaty. Tak stało się w przypadku gwiazdy polskiej sceny reagge – Adama Tersy znanego bardziej jako Ras Luta, który w wyniku różnych zbiegów okoliczności powołał do życia zespół „The Moneymakers” i nagrał z nim debiutancką płytę „Miłość”.

Znajdziemy na niej w sumie 11 kawałków.  Rozpoczyna się oryginalnie utworem „Whisky, trawa i blues”. Dodanie trawy do whisky jest dla miłośników bluesa ciekawym eksperymentem myślowym. Chyba, że chodzi tutaj o siedzenie na trawie i słuchanie muzyki, na przykład podczas Suwałki Blues Festiwal.

THE MONEYMAKER$

Powiązania z muzyką reggae kończą się jednak w tym miejscu. Ogólnie można powiedzieć, że  w przekazie tekstowym Ras Luta przemycił z muzyki reagge optymistyczne przesłanie i pozytywny „vibe”. Większość tekstów dotyczy relacji damsko męskich, jak podpowiada zresztą tytułowy utwór. Są też piosenki opowiadające po prostu o codziennych doświadczeniach życiowych jak „Lockdown Blues”. Muzycznie ta płyta usatysfakcjonuje słuchaczy tradycyjnego, klasycznego bluesa. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nóżka chodzi przy takich kawałkach jak  „Z nudy Boogie” czy „Chce żyć”. Są też wolniejsze utwory jak bardziej  zmysłowy „Nie mogę wyjść” i zamykający album „Mówią mi”.

To jak na debiut naprawdę ciekawa propozycja.

THE MONEYMAKER$

Zespół powstały w 2019 roku w Kartuzach, poruszający się w nurcie Chicago Blues i Rock. Jest nowym projektem muzycznym znanego dotąd z tworzenia w nurcie muzyki Reggae Adama „Luty” Tersy, trzech muzyków starszego pokolenia: Darka Zaracha, Piotra Karwackiego i Jurka Wojewódki, oraz Krzyśka Hnatiuka, młodego absolwenta Gdańskiej AM, znanego z projektów takich jak Łyko i Izzy Rockers, który zastąpił oryginalnego basistę zespołu, Romka Kryszewskiego.

Premiera płyty „MIŁOŚĆ” już 23go kwietnia!

Obejrzyj i posłuchaj pierwszego singla promującego materiał.

Zamów album przed premierą na: RASLUTAZAMOWIENIA@GMAIL.COM

Booking:

THEMONEYMAKINGBOOKINGS@GMAIL.COM

O okolicznościach powstania zespołu opowiada Adam Tersa w wywiadzie dla #Bluesobrzmienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s