PĘKNIĘTY PĘCHERZ W KOKOTKU

Festiwal „Rock Rock ‚N’ Roll Party” w Kokotku pod Lublińcem choć odbywał się już po raz piąty z rzędu, należy do mało znanych imprez. Nie znaczy to jednak, że nie jest wart uwagi! Wręcz przeciwnie. To jedna z tych kameralnych imprez, które przyciągają grono stałych fanów. Organizatorzy, czyli grupa zapaleńców ukrywająca się pod wiele mówiącą nazwą „Pęknięty Pęcherz”, dokłada wszelkich starań by klimat rockabilly, pin up i lat 50-tych został zachowany.  Dlatego mamy tu i stare samochody i motocykle, i jest wygodna  strefa kanapowa oraz liczne elementy dekoracyjne w stylu pin up, od popielniczek zaczynając, na wystroju sceny kończąc. W ogóle mówiąc o scenie, warto podkreślić jej profesjonalne przygotowanie i znakomite nagłośnienie zapewnione przez Het-Estrad. No i sam ośrodek Posmyk Leśne Ustronie, położony malowniczo w lesie nad jeziorem, swoim PRL-owskim wyglądem tworzy klimat sam w sobie.

W tak pięknych okolicznościach przyrody, 24 czerwca, późnym popołudniem festiwal otworzył Kajetan Drozd. Rozruszanie imprezy nie należy nigdy do łatwych zadań, ale zwycięzca Rawa Blues Festival i uczestnik The Blues Foundation International Blues Challenge w Memphis, poradził sobie z tym świetnie. Nie zabrakło spontanicznych występów z „przypadkowymi” muzykami oraz z publicznością, jak w utworze  „Minnie the Moocher” Caba Callowaya.

Kolejnemu wykonawcy, czyli zespołowi Dixie Team nie pozostało nic innego jak dalej rozbawiać publiczność. Zdobywcy Złota Tarka na Old Jazz Meeting pod wodzą Waldemara Krystkowiaka wprowadzili atmosferę rodem z Nowego Orleanu.

A gdy już zrobiło się ciemno, na scenie pojawił się on sam…Elvis, a właściwie Elvis ’56. Zdobywcy nagrody głównej na „European Elvis Fesitval” nie pozwolili już nikomu usiedzieć na miejscu do późnych godzin nocnych. Podczas ich występu miał również miejsce specjalny pokaz w wykonaniu Kasi Bodor i Adriana Kalus – mistrzów Europy w tańcu rock’n’roll. 

Wiele osób na drugi dzień obudziło się z zakwasami w nogach, a może i z pęcherzami na palcach, tymczasem kolejne atrakcje czekały. O godz. 16.00 rozpoczęło się małym pokazem barberskim. Dzięki umiejętnościom Franz Barba broda konferansjera przeszła metamorfozę, a sam konferansjer utrzymał głowę na szyi pomimo ostrej brzytwy. W ogóle sympatyczna para The Franz Barba Salon by Franz & The Franz Barba Salon Women & Men przez 2 dni cięła brody i układała pin – upowe fryzury uczestnikom wydarzenia.

Muzycznie drugi dzień otworzył zespół KSW.  Laureaci Gala Blues Top w kategorii Zespół Roku i Płyta Roku kwartalnika Twój Blues zagrali kawałki wyrastające z tradycji country, bluesa oraz folku. Zdecydowanie nie mieli problemu z wczesną pora występu i dodatkowo dokonali niemożliwego, podnieśli publikę z wygodnych kanap.

Potem na scenie pojawili się Blueberry Hill. Zosia Szulakowska swoją niespożytą energię i pogodę ducha przelała na publiczność i już po kilku utworach pod sceną zaczęły wirować pary. Oczywiście w rytmie rockabilly i bigbitu.

Kolejna grupa, czyli Lazy Swing Band też nie dała nikomu usiedzieć. Tym razem dominowały swing’owe rytmy i jazzowa energia. I tak do zachodu słońca…….

A potem…wielki finał i  …….

Hard Rockets. Można powiedzieć że to była prawdziwa petarda. Hard Rockets to znakomity zespół o którym jeszcze pewnie wiele razy usłyszymy. Oczywiście ku uciesze publiczności Panowie zagrali tez i covery Stonesów czy Elvisa. Ale ich „autorski” materiał to była prawdziwa sensacja. „Patriota” czy  „Błękitna sukienka” czy grane na bis „Dziady” to świetne utwory, które wiele z osób obecnych na „Rock’nRoll Party vol.5” słyszało po raz pierwszy, co nie przeszkodziło im w dobrej zabawie.

Nie wiem jak Wy, ale ja już szykuje się na następną odsłonę Pękniętego Pęcherza czyli „Rock’n’Roll Party” vol 6!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s