BLUES ALIVE W CHORZOWIE

W ramach Blues Alive do Śumperka co roku przyjeżdżają gwiazdy światowego formatu. Niektóre z nich możemy podziwiać podczas polskiej edycji tego kultowego festiwalu. W tym roku w ramach specjalnego projektu pamięci Etty James na deskach chorzowskiego MDK „Batory” pojawiły się trzy wspaniałe wokalistki, Amerykanka Robbin “The Soul-Shaker” Kapsalis, Brytyjka Alice Armstrong i Włoszka Daria Biancardi. Jakby tego było mało, panie obdarzone wspaniałymi głosami wystąpiły w towarzystwie tak wspaniałych muzyków jak hamondzista Bruce Katz i brytyjski harmonijkarz Giles Robson!. Po raz kolejny w Chorzowie zagrał Dustin Arbuckle & The Damnations, a niezwykle udany debiut zaliczył 24 letni, nominowany do Grammy gitarzysta Jonatavious Willis. Ten ostatni oprócz świetnego solowego występu zagrał nawet gościnie z legendą czeskiej sceny czyli  Hoochie Coochie Band. Jeśli dołożymy do tego wszystkiego występy zwycięzców konkursu Blues Aperitiv, czeskiego bandu Steven’s i krakowskiego Levi, to okaże się że wcale nie musimy tak bardzo zazdrościć naszym południowym sąsiadom Blues Alive. Wielkie brawa i podziękowania dla Agencji Koncertowo Wydawniczej „Delta”, która jest sprawcą tego wydarzenia w naszym kraju.

Oto pełny program BLUES ALIVE W POLSCE:

20.11 – godz. 18’00
STEVEN’S (CZ)
Zwycięzca tegorocznego Blues Aperitiv

DUSTIN ARBUCKLE & THE DAMNATIONS (USA)
Kwartet kierowany przez znakomitego harmonijkarza znanego z tria Moreland & Arbuckle powraca na europejskie sceny po pandemicznej przerwie

ETTA JAMES CELEBRATION SHOW (USA/UK/IT)
To specjalnie przygotowany festiwalowy projekt oddający hołd jednej z największych śpiewaczek bluesa! Największe przeboje Etty James zinterpretują trzy wspaniałe wokalistki, Amerykanka Robbin “The Soul-Shaker” Kapsalis, Brytyjka Alice Armstrong i Włoszka Daria Biancardi. Trójce artystek towarzyszyć będzie świetny zestaw muzyków w składzie którego zagrają: wirtuoz organów hammonda Bruce Katz, wybitny brytyjski harmonijkarz Giles Robson oraz Sandy Tweeddale (guit), Paul Carmichael (bass), Liviu Pop (drums).

21.11 – godz. 18’00
HOOCHIE COOCHIE BAND (CZ)
Legendarna czeska grupa zafascynowana brzmieniem wykreowanym przez słynną chicagowską wytwórnię Chess Records w latach 50. XX wieku

LEVI (PL)
Krakowska grupa, która w zeszłym roku była laureatem konkursu Blues Aperitiv

JONTAVIOUS WILLIS (USA)
24-letni gitarzysta mający już w swym dorobku nominację do nagrody Grammy i uznawany dziś za najbardziej wyrazistego akustycznego bluesmana w Ojczyźnie Bluesa. Będzie to jego pierwszy i jedyny koncert w Polsce!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s