BLUES BANA PO RAZ SIÓDMY WYJEDZIE NA TORY

To jedyny taki tramwaj na świecie. Tramwaj do którego wsiadamy bez biletu, ale z gitarą lub innym instrumentem. Tramwaj w którym można, a nawet trzeba zakłócać podróż pasażerów, najlepiej głośną muzyką i najlepiej bluesową.

Dla tych którzy nie znają gwary śląskiej, organizatorzy imprezy dodali do jej nazwy wyjaśnienie – Bytomski Tramwaj Bluesowy.  Tramwaj, czyli „bana” jeździ wypełniając ulice Bytomia brzmieniami bluesa od 2013 roku.  Pomysłodawcą jest świetny harmonijkarz bluesowy z zespołu KSW4, Krzysztof Wydro. Jak sam mówi pomysł udało się zrealizować dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności i przychylności ludzi. Od pierwszej edycji, którą kontynuuje wspólnie z Aleksandrą Bubniak, z roku na rok Blues Bana cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku swoją obecność zapowiedziało ok. 100 muzyków! Blues Bana to tak naprawdę jam session w tramwaju. Dołączyć do muzykowania może każdy. A kto chce może tylko posłuchać. To ideę zdradza zresztą hasło na plakacie: „Grasz! Zagraj z nami. Nie grasz! przyjdź, posłuchaj”.

„To nie jest zwykły tramwaj, to blues bana, bana blues!”

Każdy, kto chce się załapać na niesamowitą muzyczną podróż może przyjść 7 września na Plac Sikorskiego w Bytomiu. Tramwaj jeździć będzie w godzinach 12.00-18.00 na trasie: Plac Sikorskiego – Katowicka – Jagiellońska – Moniuszki – plac Sikorskiego. W oczekiwaniu na tramwaj, na głównym przystanku gdzie stanie specjalny namiot Blues Bany, pasażerom przygrywać będą muzycy. W godzinach wieczornych odbędzie się jam session w Piwnicach Gorywodów.

Więcej na stronie wydarzenia kliknij TUTAJ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s