30 LAT WYMÓWEK CZYLI BLUESMAN W BIESZCZADACH

„Michał oświadczył, że zamieszka w Bieszczadach, zbuduje pływający dom na Solinie…Słuchałem tych planów z niedowierzaniem, ale on je rzeczywiście zrealizował. Obecnie mieszka już w trzeciej wersji pływającego domu. Mieszkał tam w różnych miejscach, jakiś czas na wyspie Skalistej. Wybrał naprawdę trudne życie” – tak swojego bliskiego przyjaciela, Michała „Gier” Giercuszkiewicza opisuje Leszek Winder w książce „Śląski Blues”. Niewątpliwie barwne i nietuzinkowe życie muzyka, legendarnego perkusisty m.in. Dżemu i Śląskiej Grupy Bluesowej stało się inspiracją do realizacji filmu dokumentalnego „30 Lat Wymówek”w reżyserii Armanda Urbaniaka.

Michał Gier Giercuszkiewicz – oficjalny plakat filmu dokumentalnego

Jak informuje agencję Inbornmedia House, która zajmuje się produkcją filmu:

Bohatera filmu „30 Lat Wymówek” poznajemy w momencie, gdy dostaje oficjalną propozycję wydania autorskiej płyty od Mariola Dziubińska, z legendarnej wytwórni Metal Mind Productions. Jest to jej wznowiona propozycja sprzed 30 lat! Czy Gier tym razem wykorzysta szansę? Dowiemy się z filmu.

Właściwie to nie musimy czekać na film, by się tego dowiedzieć. Śląski bluesman już nagrał swoją upragnioną płytę. Premiera albumu „Michał „Gier” Giercuszkiewicz – Wolność” zapowiadana jest na czerwiec 2020 roku. Fakt ten jednak nie powinien nikomu zepsuć przyjemności obejrzenia dokumentu, który też powinien się wkrótce ukazać i który opowiada przecież niesamowitą historię:

o nietuzinkowym człowieku Michał „Gier” Giercuszkiewicz, który mieszka na tratwie własnej konstrukcji, na Zalewie Solińskim. Ten perkusista uczestniczył w nagraniu ponad 30-stu płyt wykonawców takich jak: Apogeum, Kwadrat, Bezdomne Psy, Krzak, SBB, czy Józef Skrzek. Największy rozgłos przysporzył mu sukces płyty CEGŁA z Zespół Dżem. Był to czas sławy, ale też i problem. Uzależnienie od heroiny i narkotyczna przyjaźń z RYSIEK RIEDEL DŻEM spowodowały, że Michał uciekł z rodzinnych Katowic 30 lat temu. Od tej pory żyje poza cywilizacją… na tratwie.Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s